Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Aktualności

Warto było odwiedzić Punkt Edukacyjny na Targach Interbud w Łodzi!

Fundacja „Ziemia i Ludzie” uruchomiła na targach Interbud w Łodzi pierwszy Punkt Edukacyjny w ramach projektu „Dom Energooszczędny – to się opłaca”. Punkt działał w dniach 14 – 16 lutego i gościł setki przyszłych inwestorów zainteresowanych tematyką budownictwa energooszczędnego.

 

 

 

 

Głównie odwiedzały nas młode pary i rodziny, planujące budowę przyszłego domu. Pojawiali się też starsi inwestorzy zainteresowani  termomodernizacją oraz uczniowie i studenci szkół i kierunków związanych z budownictwem i architekturą. Oprócz pytań ogólnych, dotyczących wartości budownictwa energooszczędnego dla mieszkańców i środowiska odwiedzający Punkt dopytywali się o pierwsze decyzje jakie należy podjąć decydując się na dom pasywny lub w standardach NF 40 czy NF 15, oraz o  dopłaty do kredytów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

 

 

 


Bardzo duże zainteresowanie wzbudził wykład prowadzony przez naszego eksperta, dr inż. Szymona Firląga pt. „Fakty i mity – cała prawda o domach energooszczędnych”, który w przystępny sposób rozprawia się z największymi obawami inwestorów i pokazuje, że można zbudować dom ekonomicznie i komfortowo.

 

 

 

 

 

Goście biorący udział w konsultacjach i w wykładzie otrzymywali w prezencie nasz wyjątkowy poradnik „Buduję z głową - buduję energooszczędnie” razem z płytą z filmami poradnikowymi. Nasi goście otrzymywali też atrakcyjne gadżety promocyjno-edukacyjne:  podręczne miarki i kieszonkowe” Ściągi inwestora”.

 

 

 

 

Z zadowoleniem stwierdzamy, że wypełniliśmy lukę informacyjną, jaka pojawia się targach budowlanych. Obecne na nich profesjonalne firmy oferują konkretne produkty i zaawanasowaną wiedzę podczas gdy inwestorom często brakuje podstawowej wiedzy o zasadach budowy domów energooszczędnych. W Punkcie mogli porozmawiać na wszelkie tematy -  od projektu przez najpopularniejsze technologie aż po rozwiązania dodatkowe związane z dodatkowymi rozwiązaniami ekologicznymi np. z zagospodarowaniem szarej wody lub domowy produkcją prądu.

Dzięki temu, ze pojawiliśmy się na początku procesu decyzyjnego stanowiliśmy merytoryczne uzupełnienie dla pozostałej  oferty targowej i mogliśmy najlepiej pomóc inwestorom. Zapraszamy do naszych Punktów Edukacyjnych na kolejnych imprezach targowych. Informacje o ich uruchomieniu już wkrótce!

 

PARTNERZY