Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Aktualności

Powstaje osiedle z dopłatą NFOŚiGW na domy energooszczędne

Powstające na terenie Tarnowskich Gór osiedle „Sielanka” to jedna z pierwszych inwestycji deweloperskich zakwalifikowanych do programu dopłat NFOŚiGW.

Budowane w tym miejscu jednorodzinne domy spełniają wyznaczony przez Fundusz standard budownictwa energooszczędnego (tzw. NF40), co oznacza że ich nabywcy mogą liczyć na 30 tys. zł dofinansowania.

Decyzję o budowie osiedla domów energooszczędnych deweloper - firma „II-Inwestycje CL” podjął jeszcze przed ogłoszeniem wytycznych programu NFOŚiGW. Prace budowlane związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji rozpoczęły się wiosną 2011 roku.

Cała inwestycja została zaplanowana na działce o powierzchni 15 ha, gdzie docelowo ma powstać ok. 150 domów. W projekcie osiedla przewidziano zarówno budynki w zabudowie indywidualnej, bliźniaczej, jak i szeregowej. Są to domy o powierzchni od 92 do 186 m2, z których każdy posiada własny ogródek (w granicach 280-2000 m2). 

Więcej o osiedlu przeczytać można na portalu http://gramwzielone.pl/dom-energooszczedny/11196/powstaje-osiedle-z-doplata-nfosigw-na-domy-energooszczedne

PARTNERZY