Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Aktualności

Bosch liczy na 8 mld euro za energooszczędne budynki

 

Grupa Bosch planuje zwiększyć obroty działu energetyki i technicznego wyposażenia budynków z obecnych 4,6 mld euro do 8 mld euro w roku 2020. Wzrost sprzedaży ma nastąpić przede wszystkim w segmencie budynków mieszkalnych, obiektów komercyjnych i usług.

W ocenie grupy Bosch, producenci systemów energetycznych i technicznego wyposażenia budynków znajdują się w przełomowym okresie z powodu rosnących kosztów energii, wzrastającej złożoności systemów energetycznych oraz uwarunkowań ustawowych, a także nowych możliwości technicznych wynikających z coraz powszechniejszego stosowania czujników oraz integracji z internetem. Wraz z rozwojem możliwości pojawia się też wzrost wymagań użytkowników budynków w zakresie komfortu, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa.

Na rynkach systemów energetycznych i technicznego wyposażenia budynków Bosch dostrzega duże szanse na wzrost, przede wszystkim w segmencie budynków mieszkalnych, obiektów komercyjnych i usług. Spółka planuje zwiększyć obroty działu energetyki i technicznego wyposażenia budynków z obecnych 4,6 mld euro do 8 mld euro w roku 2020. 

- Rosnące koszty energii i coraz wyższe wymagania ustawowe są istotnymi przyczynami silnego wzrostu rynku systemów energetycznych i technicznego wyposażenia budynków. Zarządzanie energią stało się priorytetem - mówi dr Stefan Hartung, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za dział Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków. 

Budynki dysponują najwyższym potencjałem oszczędzania energii 

Globalne zużycie energii stale wzrasta, pomimo wzmożonych starań związanych z wdrażaniem energooszczędnej techniki oraz oszczędzaniem energii. W latach 1973 - 2012 zużycie energii zwiększyło się dwukrotnie, także z tego powodu wzrostu liczby osób żyjących w wielomilionowych miastach na całym świecie. Przy coraz gwałtowniej rosnących kosztach energii inwestycje w energooszczędną technikę amortyzują się znacznie szybciej. 40 proc. światowego zużycia energii przypada na budynki, 32 proc. na przemysł i 28 proc. na transport i komunikację. Z tego względu budynki mają największy potencjał oszczędności energii i są ważnym elementem osiągnięcia celów klimatycznych i energetycznych. Z kolei największy udział w rynku energetyki ma rynek ciepłowniczy. 75 proc. wszystkich instalacji grzewczych nie spełnia kryterium energooszczędności. 

- Istnieją ogromne, niewykorzystane możliwości znaczącej poprawy efektywności energetycznej budynków przy zastosowaniu dostępnej dziś techniki. Modernizacja energetyczna budynku jest zadaniem łatwym i szybkim do wykonania, na przykład przy okazji wymiany urządzeń grzewczych - dodaje Stefan Hartung. 

http://energetyka.wnp.pl/bosch-liczy-na-8-mld-euro-za-energooszczedne-budynki,227560_1_0_0.html

PARTNERZY