Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Aktualności

Premierowa edycja Targów Energetyki Prosumenckiej i Odnawialnych Źródeł Energii PROSUMENT przeniesiona na wiosnę 2015r

 

Planowane na 5-6 listopada 2014 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu Targi PROSUMENT - pierwsze w Polsce targi kompleksowo poświęcone energetyce prosumenckiej i odnawialnym źródłom energii przeniesione zostały na wiosnę 2015r.

Targi poświęcone mają być następującym tematom: inteligentne budownictwo, budownictwo pasywne, budownictwo energooszczędne, odnawialne źródła energii, energetyka wiatrowa, fotowoltaika, inteligentna energetyka - infrastruktura smart grid i smart metering, energetyka wodna , pompy ciepła, geotermia, biomasa, biogaz, efektywność energetyczna w procesach przemysłowych, energetyka gazowa dla potrzeb energetyki rozproszonej, ciepłownictwo dla potrzeb energetyki rozproszonej i kogeneracja.

Ma to spotkanie specjalistów różnego rodzaju branż, skupiających  się na rozwoju innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w energetyce. Głównym celem targów jest prezentacja oraz popularyzacja już działających technologii i produktów z zakresu energetyki prosumenckiej oraz najnowocześniejszych rozwiązań sektora odnawialnych źródeł energii.

W ramach targów odbędzie się konferencja „Energetyka Prosumencka w Wymiarach Zrównoważonego Rozwoju”. Będzie to sesja naukowa przygotowana we współpracy z Politechniką Śląską, Politechniką Częstochowską, Uniwersytetem Śląskim oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Zaproszeni prelegenci analizować będą zagadnienia energetyki prosumenckiej i OZE wielowymiarowo: od strony technicznej, społecznej, ekonomicznej i zarządczej, a także dzielić się przemyśleniami natury czysto praktycznej.

Dokładna data realizacji Targów zostanie upubliczniona wkrótce na stronie internetowej www.targiprosument.pl 

PARTNERZY