Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Forma i wysokość dofinansowania w programie dopłat

Wysokość oferowanego przez NFOŚiGW dofinansowania będzie uzależniona od rodzaju nieruchomości oraz standardu energetycznego nowo powstałego budynku.

W przypadku budowy domów jednorodzinnych dotacja dla inwestora wynosić będzie:

- 30 tys. zł brutto dla budynków wybudowanych w standardzie NF40

- 50 tys. zł brutto dla budynków o standardzie NF15.

W przypadki zakupu mieszkania dotacja dla kupującego (za osiągniecie standardu odpowiada deweloper):

-  11 tys. zł brutto do mieszkania w budynku wybudowanego w standardzie NF40

- 16 tys. zł brutto do mieszkania w budynku o standardzie NF15.

W przypadku nie osiągnięcia zakładanego standardu NF15 dotacja może być obniżona do poziomu przewidzianego dla standardu NF40. Zaś w razie nieosiągnięcia zakładanego standardu NF40 dotacja nie zostanie udzielona.

Dofinansowanie będzie miało formę bezzwrotnej, częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę albo zakup domu lub mieszkania. Dotacja będzie wpłacana na konto kredytowe beneficjenta po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania przez budynek wymaganego standardu energetycznego.

Kredyty na energooszczędne mieszkania i domy, do których udzielna będzie dotacja, oferowane jest przez siedem banków, z którymi w marcu br. NFOSiGW podpisał umowę o współpracy. Aby uzyskać dopłatę należy zatem wziąć kredyt w jednym z następujących banków: Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, Nordea Bank Polska, Deutsche Bank PBC.

Lista banków, które rozpoczęły udzielanie kredytów www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/doplaty-do-kredytow/doplaty-do--kredytow-na-domy-energooszczedne/lista-bankow-wspolpracujacych-z-nfosigw/

PARTNERZY