Zapraszamy do przeczytania artykułu:

O Projekcie

Witamy na stronie projektu „Dom energooszczędny – to się opłaca”. Planujesz budowę domu lub zakup nowego mieszkania?  Ta strona i cały projekt jest stworzony specjalnie dla Ciebie. Chcemy przekonać Cię, że warto aby nowy Twój nowy dom był energooszczędny – z korzyścią dla Ciebie i Twojej rodziny ale też dla środowiska i przyszłości naszej planety.

„Dom energooszczędny – to się opłaca” to hasło szeroko zasięgowej kampanii edukacyjnej Fundacji „Ziemia i Ludzie”, promującej budownictwo energooszczędne i dopłaty do kredytów NFOŚiGW.

 Inwestorzy znajdą tu wiele przydatnych informacji, które pomogą im zdecydować:

- czy wykorzystać w budowie domu technologie energooszczędne,

- czy opłaca im się zbudować dom energooszczędny lub pasywny

- czy skorzystać z oferowanych dopłat

Na rynku istnieje bardzo dużo materiałów dotyczących budownictwa energooszczędnego. Są one często rozproszone i mocno wyspecjalizowane. Celem projektu jest dotarcie do inwestora na początku procesu decyzyjnego, przedstawienie w uporządkowany i kompleksowy sposób istniejących dziedzin tematycznych i umożliwienie uzyskanie efektu synergii z już istniejącymi źródłami wiedzy o budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Z naszą wiedzą staramy się trafić do przyszłych  inwestorów na wszystkie sposoby, jakimi mogliby się  uzyskania informacji.  

Do osób, które szukają krótkich i treściwych informacji prasowych kierujemy artykuły w magazynie „Budujemy Dom”,  dla „wzrokowców”, dla których ważny jest obraz i wizualne przedstawienie problemu  przygotowaliśmy cykl filmów poradniczych,  dla inwestorów preferujących rozmowę i bezpośredni kontakt  uruchomimy  Punkty Edukacyjne na 4 ogólnopolskich targach budowlanych. Wszystkim przeszukującym Internet w poszukiwaniu informacji polecamy bogatą zawartość naszego portalu oraz linki do innych projektów na temat budownictwa energooszczędnego.

Dla najbardziej dociekliwych kompleksowej wiedzy przygotowaliśmy „Poradnik Inwestora” – podręcznik szczegółowo omawiający najważniejsze elementy budowy domu energooszczędnego i przybliżający parametry ważne dla budowy domów w standardzie NF 40 i NF 15, do których przysługują dopłaty.

Kampania dofinansowana jest przez NFOŚiGW. Projekt wspierają Partnerzy: Instytut Budynków Pasywnych, Politechnika Świętokrzyska, Lipińscy Domy, Fakro, Rekuperatory.pl oraz Alpha InnoTec

PARTNERZY