Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Aktualności

Zakończyliśmy projekt - edukacja trwa nadal!

Dziękujemy za ponad 2 lata spędzone wspólnie w trakcie realziacji projektu "Dome energooszczedny - to się opłaca"


Czytaj więcej...

26 marca zapraszamy na Konferencję Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego

Konferencja pt.: Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego odbędzie się 26 marca 2015 r. na Politechnice Krakowskiej. Głównym tematem konferencji jest zaprezentowanie wytycznych związanych z przyznawaniem Certyfikatu, który został opracowany przez Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej wspólnie z ekspertami Narodowej Agencji Poszanowania Energii. Naukowcy i eksperci wzięli pod uwagę regionalne warunki klimatyczne i określili wytyczne jakie powinien spełniać taki budynek, aby był uznany za energooszczędny.


Czytaj więcej...

A jednak! Sejm zdecydował: będą taryfy gwarantowane dla prosumentów

W piątek 20 lutego 2015r Sejm przyjął ostatecznie ustawę o OZE z tzw. poprawką prosumencką dającą podmiotom, które zainstalują system fotowoltaiczny o mocy do 10 kW, gwarancję stałej, preferencyjnej ceny za sprzedaż energii do sieci oraz gwarancję jej odbioru przez zakład energetyczny zgodnie z tzw. systemem taryf gwarantowanych (ang. feed-in tariffs – FiT).


Czytaj więcej...

Już 27-29 marca 24 Targi BUD-GRYF i 19 Targi ENERGIA w Szczecinie

Technologie i produkty, które składają się na nowoczesny i funkcjonalny dom, oferta branży energetycznej i cieplnej, premiery targowe, prezentacje, fachowe poradnictwo – to oferta, która czekać będzie na odwiedzających 24. Targi BUD-GRYF i 19 Targi ENERGIA.


Czytaj więcej...

Sejmowa komisja ds. energetyki przeciwko poprawce Bramory

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych zajęła się wczoraj poprawkami, które do ustawy o OZE wniósł Senat.


Czytaj więcej...

Dobre informacje dla prosumentów - sprzedają prąd po wyższej cenie.

Prosumenci dostaną 100 proc. ceny za energię sprzedawaną "do sieci" – przewiduje wstępne porozumienie posłów i rządu. Ta i kilka innych poprawek we wtorek mają znaleźć się w projekcie ustawy o OZE. Nadal ważą się losy współspalania biomasy – wynika z informacji Obserwatora Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.


Czytaj więcej...

Kupujesz moduły PV? Uważaj na omijanie ceł antydumpingowych!

Wiele firm, w nadziei na szybki zysk, próbuje ominąć cła antydumpingowe nałożone przez UE na moduły krystaliczne z Chin. Naraża przy tym nie tylko siebie, ale także swoich klientów na poważne konsekwencje prawne.


Czytaj więcej...

Poselski projekt zmian w ustawie o planowaniu przestrzennym. Kłopoty dla zwolenników OZE

Do Sejmu trafił poselski projekt zmian w ustawie o planowaniu przestrzennym i w Prawie budowlanym. Posłowie chcą uregulować  budowę farm wiatrowych, ale proponowane przez nich przepisy mogą znacząco ograniczyć możliwość budowy wszystkich źródeł OZE.


Czytaj więcej...

Polska ma kłopoty z wdrożeniem unijnej dyrektywy dotyczącej budynków energooszczędnych

Zgodnie z ogłoszonymi 1 stycznia wytycznymi polskich władz, które wynikają z dostosowania się do unijnej dyrektywy, zużycie energii powinno zostać stopniowo zredukowane do 2021 r. Najszybciej powinna poprawić się energooszczędność budynków użyteczności publicznej. Problemem są jednak bariery legislacyjne, finansowe, a także wciąż niska świadomość ludzi.


Czytaj więcej...

Polska nie jest gotowa na zmiany - raport o budownictwie energetycznym w Polsce

Z inicjatywy Go4Energy powstał w bieżącym roku raport „Perspektywy rozwoju budownictwa energooszczędnego w Polsce”. Pokazuje on bariery, które hamują rozwój tego budownictwa w naszym kraju.


Czytaj więcej...

PARTNERZY