Zapraszamy do przeczytania artykułu:

4. Jak zbudować dom lub kupić mieszkanie energooszczędne?

Decydując się na budowę domu lub kupno mieszkania trzeba zastanowić się nad tym, czy chcemy korzystać z rozwoju nauki i technologii, które umożliwiają dużo zdrowsze, tańsze i bardziej komfortowe mieszkanie.


Czytaj więcej...

4.1 Bilans energetyczny budynku

Podejmując decyzję o budowie domu energooszczędnego, pierwsze kroki trzeba podjąć już na etapie projektowania.


Czytaj więcej...

4.2 Lokalizacja i orientacja

Kluczowy wpływ na bilans energetyczny budynku może mieć jego lokalizacja i orientacja, głównie ze względu na promieniowanie słoneczne. Budynki powinny być lokalizowane na działce w taki sposób, aby:


Czytaj więcej...

4.3 Cechy dobrego projektu

Projektując budynek energooszczędny można zastosować pięciokrokową strategię efektywnego energetycznie projektowania, nazywaną również piramidą efektywności energetycznej.


Czytaj więcej...

4.4 Podstawowe technologie budowy w standardzie NF40 i NF15

Budowa domu w standardzie NF40 lub NF15 nie sprowadza się tylko do zdecydowania się na budowę własnego domu. Dużo uwagi przykładamy do tego, jakie będą jego ściany zewnętrzne.


Czytaj więcej...

4.5 Jak kupić energooszczędny dom lub mieszkanie?

Kupując od dewelopera mieszkanie w budynku energooszczędnym lub dom należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:


Czytaj więcej...

Okiem eksperta - Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Budowa domu energooszczędnego to coraz częstszy i coraz bardziej świadomy wybór inwestorów. Zmieniają się także przepisy budowlane - od 2021 roku będziemy mogli budować jedynie domy w standardzie energooszczędnym.


Czytaj więcej...

PARTNERZY