Zapraszamy do przeczytania artykułu:

ROZWIĄZANIA

KOLEKTORY SŁONECZNE - czysta energia

Słońce to niewyczerpalne źródło czystej i darmowej energii. Spośród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń wykorzystujących energię słoneczną, kolektory zdecydowanie wyróżniają się najwyższą sprawnością.


Czytaj więcej...

Ocieplenie budynku – jeśli nie styropian, to co?

Najpopularniejszą metodą ocieplania budynków jest zastosowanie płyt styropianowych. Jednak nie jest to jedyna metoda. Można także stosować płyty i maty z wełny mineralnej i włókna celulozowe. Przebojem zdobywają także rynek pianki poliuretanowe. Jakie są wady i zalety stosowania tych metod?


Czytaj więcej...

Ciekawe rozwiązania do domów energooszczędnych cz.1

Czy dom parterowy może być energooszczędny? Jak dobrać moc kotła gazowego? Ile okien zamontować na poddaszu? Jak oszacować, ile ciepłej wody będziemy zużywać?


Czytaj więcej...

Postaw na ekologię – przydomowa oczyszczalnia ścieków

Każdy dom musi mieć rozwiązany problem odprowadzenia ścieków. Nie mamy problemu, jeśli możemy podłączyć się kanalizacji miejskiej lub gminnej. Jeśli jednak nasz dom stanie na peryferiach lub w odosobnieniu rozwiązaniem dla nas będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków.


Czytaj więcej...

Do domu energooszczędnego wybierz drzwi o dobrej izolacyjności termicznej

Pamiętajmy, że mimo szczelnych okien i ocieplonych ścian ciepło i tak może uciekać z naszego domu, choćby przez drzwi zewnętrzne. Wybranie więc drzwi zewnętrznych o dobrej izolacyjności termicznej jest bardzo ważne.


Czytaj więcej...

Garaż w domu energooszczędnym - nie zapomnij o nim na etapie projektu!

Usytuowanie garażu zależy nie tylko od naszych upodobań, ale przede wszystkim od kształtu i wielkości działki oraz możliwości poprowadzenia wygodnego dojazdu od bramy wjazdowej na posesję do garażu.


Czytaj więcej...

Świetliki dachowe - sposób na bezpłatne doświetlanie pomieszczeń

Każdy z nas planuje w domu pomieszczenia bez okna lub z niewielką ich liczbą. Jest jednak sposób, by doświetlić te pomieszczenia nie zużywając energii elektrycznej. To świetliki dachowe.


Czytaj więcej...

Silikaty – ciepłe ściany tanim kosztem

Silikaty to materiał budowlany wytwarzany z naturalnych surowców – 90 proc. stanowi piasek, 7 proc. wapno i 3 proc. woda. Materiał ten jest stosunkowo tani, ale za to bardzo efektywny.


Czytaj więcej...

Inteligentna szyba - sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie

Przez stolarkę okienną o niskich parametrach termoizolacyjnych może uciekać nawet 30 proc. ciepła. Dlatego warto zainwestować w okna o inteligentnych pakietach szybowych np z powłoką elektrochromową.


Czytaj więcej...

„Ciepły” montaż – prawidłowa izolacja termiczna okna dachowego

Montaż okna dachowego zwykle kojarzy się z instalacją okna w konstrukcji dachu i połączeniem go z pokryciem dachowym za pomocą kołnierza uszczelniającego. Jest to jednak tylko część prawidłowego montażu. Równie ważne jest staranne ułożenie izolacji termicznej wokół okna oraz zabezpieczenie jej przed zawilgoceniem. Ograniczy to możliwość tworzenia się mostków termicznych wokół okna i ochroni przed stratami ciepła w zimie. Zwiększa również trwałość okna oraz podnosi komfort użytkowania poddasza.


Czytaj więcej...

PARTNERZY