Zapraszamy do przeczytania artykułu:

Nasi partnerzy

 

Instytut Budynków Pasywnych powstał w 2004 roku z inicjatywy Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. we współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej i Politechniką Warszawską. Instytut jest niezależną inicjatywą, której celem jest rozwój rynku budownictwa pasywnego oraz energooszczędnego.

Misją IBP jest szerzenie idei, rozwijanie technologii i tworzenie narzędzi projektowych w zakresie budownictwa pasywnego, jako środka umożliwiającego rozwiązanie wielu problemów natury ekonomicznej, technicznej, ekologicznej i społecznej.

IBP współpracuje biurami projektowymi, producentami materiałów budowlanych, inwestorami indywidualnymi.

IBP brał udział w:

- projektowaniu i budowie domu pasywnego we Wrocławiu, który jako pierwszy z Europy Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikat Passivhaus Institut w Darmstadt,

- opracowaniu kilkudziesięciu projektów domów energooszczędnych,

- projektowaniu odbudowy obiektu zabytkowego z wykorzystaniem pasywnych komponentów budowlanych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze stroną http://www.ibp.com.pl/ oraz zamieszczonymi na niej materiałami.

 


Politechnika Świętokrzyska kształci ponad 10 000 studentów w ramach 16 kierunków i 50 specjalności. Jest uczelnią składającą się z pięciu wydziałów: Budownictwa i Architektury, Elektrotechniki Automatyki i Informatyki, Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Mechatroniki i Budowy Maszyn, Zarządzania i Modelowania Komputerowego.

Uczelnia posiada prawa do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w 7 dyscyplinach: automatyka i robotyka, budownictwo, inżynieria środowiska, elektrotechnika, mechanika, budowa i eksploatacja maszyn oraz inżynieria produkcji, a także prawa do habilitowania w trzech dyscyplinach: budowa i eksploatacja maszyn, budownictwo oraz elektrotechnika. Politechnika jest uczelnią w pełni akademicką oferując studia I, II i III stopnia. Aktualnie Politechnika zatrudnia 450 nauczycieli akademickich.

„Politechnika Świętokrzyska, powołana w roku 1974 na bazie tradycyjnych kierunków inżynierskich widzi swój rozwój jako uczelnia typu uniwersyteckiego podejmująca także działania spoza dziedziny nauk technicznych.

Działalność edukacyjna ukierunkowana jest na odpowiedzialny i twórczy udział nowoczesnego procesie tworzenia nowoczesnego społeczeństwa w Polsce oraz kształcenia twórczej kadry naukowo-technicznej zgodnie z wymaganiami postępu cywilizacyjnego.

Badania naukowe, których cechą jest integracja nauk podstawowych i stosowanych, stanowią niezbędny element kształcenia i mają na celu tworzenie podstaw rozwoju cywilizacyjnego oraz rozwój kadry naukowej. Prowadzone są one we współpracy z innymi ośrodkami w kraju i za granicą, a ich ważną rolą jest tworzenie i stymulowanie rozwoju gospodarczego.

Biorąc pod uwagę działalność edukacyjną, badawczą i gospodarczą, jednym z najważniejszych elementów misji jest szeroko rozumiana służba publiczna jako regionalnego centrum edukacji, badań i rozwoju technicznego. Prowadzimy działania silnie wspierające środowiska gospodarcze i techniczne, wspomagając i stymulując rozwój techniczny, technologiczny, innowacje, transfer technologii oraz doskonalenie kadr. Przy rozwiązywaniu regionalnych problemów prowadzimy partnerską współpracę z innymi uczelniami Kielc i Regionu Świętokrzyskiego. Wspólnie tworzymy ważny ośrodek edukacji i nauki i będziemy aktywnie uczestniczyć w kreowaniu Kieleckiego ośrodka akademickiego jako znaczącego dla obecnych i przyszłych pokoleń młodzieży. W sferze edukacji będziemy kontynuować i rozwijać współpracę ze szkolnictwem średnim dbając wspólnie o rozwój Regionu Świętokrzyskiego.” (wyciąg z misji PŚw)

 

Biuro Projektowe Lipińscy Domy to firma rodzinna z tradycjami architektonicznymi. Od lat specjalizuje się w budownictwie jednorodzinnym, będąc jedną z pierwszych firm oferujących kolekcję projektów gotowych.

Od początku swojej działalności właściciele - Ludwika i Miłosz Lipińscy skupili się na tematyce energooszczędnej architektury. Ich prace naukowe z zakresu budownictwa pasywnego publikowane były w wydawnictwach branżowych już w latach 90-tych, kiedy w Polsce nie było jeszcze zainteresowania tym tematem. W ślad za publikacjami Biuro Lipińscy Domy podjęło wyzwanie zaprojektowania i zrealizowania jednorodzinnego budynku pasywnego, w którym zastosowano autorskie rozwiązania. W 2006 r. wybudowany w Smolcu pod Wrocławiem dom pokazowy uzyskał, jako pierwszy w Europie Środkowo-Wchodniej, certyfikat Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt na zrealizowany budynek jednorodzinny. Na podstawie tych doświadczeń powstała pierwsza w Polsce kolekcja gotowych projektów domów energooszczędnych, która obecnie liczy już ponad 200 propozycji. Firma Lipińscy Domy wydaje autorskie katalogi z projektami domów

Biuro zapewnia ścisłą współpracę zespołu specjalistów, dbając o wysoką jakość dokumentacji, które otrzymuje inwestor. Projekty domów jednorodzinnych przechodzą przez szczegółową, kilkuetapową weryfikację, a ich szeroki zakres pozwala na bezproblemową budowę domu. Biuro oferuje swoim inwestorom pomoc na każdym etapie realizacji inwestycji.

Więcej o energooszczędnych rozwiązaniach na lipinscy.pl

 

FAKRO otwiera na świat polskie, energooszczędne  okna dachowe

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych. Klucz do sukcesów FAKRO to najlepsza jakość, bezpieczeństwo i innowacyjność. Dumą firmy jest własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, na potrzeby którego pracuje ponad 100konstruktorów, autorów wielu nowatorskich rozwiązań chronionych patentami oraz ponad 100 zgłoszeń patentowych. Do wielu krajów świata FAKRO eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób polska firma wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, a Polska stała się światowym liderem w ich produkcji.

Kierunki dalszego rozwoju FAKRO wyznacza przede wszystkim pojęcie ekologicznego,  energooszczędnego oraz inteligentnego domu. Z myślą o ciepłych domach firma sukcesywnie wprowadza na rynek wiele innowacji takich jak automatyczny nawiewnik, superenergooszczędne okno dachowe i kolektory słoneczne. Ciągle rozszerzamy też gamę produktów wyposażonych w bezprzewodowy system komunikowania między urządzeniami elektrycznymi Z-Wave.

Stały, dynamiczny rozwój FAKRO to przede wszystkim konsekwentny rozwój eksportu, który stanowi obecnie 70 produkcji FAKRO. Nasze okna dachowe  sprzedawane są w  blisko 50 krajach świata. Co piąte okno dachowe kupowane na świecie to okno dachowe FAKRO. Od dziesięciu lat FAKRO sprzedaje także schody strychowe i już jest numerem dwa na międzynarodowym rynku

W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 13 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. 

 

Rekuperatory.pl to firma instalacyjna specjalizująca się w montażu energooszczędnych systemów rekuperacji w domach jednorodzinnych. Ekipy Wykonawcze Rekuperatory.pl wykonały już ponad 3000 instalacji w całej Polsce i pozostają liderem w swojej branży.

Swoje instalacje firma opiera na przeciwprądowych rekuperatorach AERIS o najwyższym stopniu odzysku ciepła, jak również centralach przeciwprądowych, obrotowych i krzyżowych marki R-VENT.

Do rekuperatorów AERIS Rekuperatory.pl oferują również gruntowe wymienniki ciepła, jednostki chłodzące ARTIC oraz urządzenia oczyszczające i jonizujące powietrze AERIS Oxy.

Instalacje wykonywane przez Rekuperatory.pl spełniają kryteria dopłat do domów energooszczędnych NF40 i pasywnych NF15 oraz są zgodne z wytycznymi Stowarzyszenia Polska Wentylacja.

Od początku swojego istnienia firma kładzie duży nacisk na zachowanie bardzo wysokich standardów na każdym etapie współpracy z klientem. Do  dyspozycji klientów są  show-roomy, w których klient może na żywo zobaczyć, jak działa system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, przetestować działanie sterowników i czujników, a także poczuć komfort klimatyczny, jaki daje rekuperacja.

Na etapie projektowania systemu rekuperacji inżynierowie analizują każdy szczegół budynku, by znaleźć rozwiązanie, które zapewni maksymalne oszczędności na ogrzewaniu zimą i komfort w pomieszczeniach latem.

Rekuperatory.pl pracują w oparciu o tradycyjne kanały stalowe, a także nowoczesne przewody polietylenowe R-VENT  Flex o małych przekrojach, które można ukryć w przegrodach budynku.

Wszystkie wykonywane przez Rekuperatory.pl instalacje są zgodne z wytycznymi Stowarzyszenia Polska Wentylacja.

Na stronie http://www.rekuperatory.plmożna bezpłatnie zgłosić budynek do bezpłatnej konsultacji pod kątem zainstalowania w nim rekuperacji wypełniając formularz zapytania ofertowego.

 

W 2001 roku Przedsiębiorstwo „Hydro -Tech” Konin stało się wyłącznym przedstawicielem Alpha -InnoTec w Polsce. Jest to jedno z najstarszych przedstawicielstw Alpha-InnoTec, które nieustannie przez 12 lat nie przestaje myśleć innowacyjnie i podejmuje wciąż nowe wyzwania. Wspólnie firmy osiągnęły na rynku wysoką pozycję, a obopólne zadowolenie ze współpracy spowodowało przedłużenie wieloletniej umowy przedstawicielskiej. Chcąc budować relacje ze swoimi klientami na każdym etapie – od projektu do sprzedaży, od dystrybucji do opieki serwisowej – zbudowano system szkoleń. Hydro -Tech gwarantuje wsparcie techniczne dla instalatorów oraz projektantów zarówno w siedzibie w Koninie, jak i w fabryce Alpha-InnoTec, gdzie można poczuć ogrom produkcji, a tamtejsi specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pompy ciepła Alpha-InnoTec to wysoki komfort grzania i chłodzenia przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych. Oparte na nieszkodliwej dla środowiska technologii pozyskiwania energii z otoczenia: powietrza, wody lub gruntu, pompy ciepła marki Alpha-InnoTec to gwarancja ciepłego domu zasilanego przez intuicyjny i wygodny system sterowania. W porównaniu z ciągłym wzrostem cen konwencjonalnych źródeł energii (gaz, olej, węgiel) pompy ciepła są stabilnym w kosztach rozwiązaniem, w mało i wielkopowierzchniowych inwestycjach budowlanych.

PARTNERZY